Report Error
[contact-form-7 id="28501" title="ReportDevice"]
[contact-form-7 id="50236" title="PSCR"]
Oppo A5x
Oppo A5x Genel Özellikleri
- SD Kart alanı mevcut OIS desteği var Çift sim desteği var Yüksek pil kapasitesi var
- HD+ Ekranı Var Suya dayanıklı değil Kızılötesi yok
Oppo A5x Fiyatları
Oppo A5x İncelemeleri
Youtube'dan İnceleme
Oppo A5x
×Oppo A5x Özellikleri
Genel Özellikleri
Duyurulma
| Marka | OppoOppo Telefonları > |
| Duyurulma Tarihi | 2025, Mayıs 23 |
| Çıkış Tarihi | 2025, Mayıs 25 |
| Çıkış Fiyatı | Yaklaşık 150 EUR |
EKRAN
| Teknolojisi | IPS LCD |
| En Boy Oranı ve PPI | 20:9 oran - 264 ppi yoğunluk |
| Boyutu | 6.67 inç, 107.2 cm2 (~84.9% ekran-kasa oranı) |
| Çözünürlüğü | 720 x 1604 piksel |
| En Yüksek Parlaklık (nit) | 1000 nits (HBM) |
| Koruma Teknolojisi | Unspecified |
| Özellikleri | Hole-punch Notch, Refresh rate 90 Hz, Touch sampling rate 240 Hz, Touch sampling rate 180 Hz, HDR10, DCI-P3, Full sRGB standard, 2.5D curved glass screen, AGC glass, Corning Gorilla Glass 7i, Capacitive, Multi-touch, Frameless |
YAPI
| Renkler |
Tranquil Lake Yeşil Laser Beyaz |
| Boyutlar | 165.7 • 76.2 • 8 mm (6.52 • 3.00 • 0.31 in) |
| Ağırlık | 193 g (6.81 oz) |
| Malzeme | |
| Sertifika | IP65 |
| Suya dayanıklılık | No |
| Sensörler | Yakınlık, Light, İvme ölçer, Pusula, Parmak İzi, Side-mounted Parmak İzi sensor |
| Kulaklık girişi | Yes |
| NFC | No |
| Kızılötesi | No |
| USB Türü | USB Type-C 2.0, OTG |
| Soğutma Sistemi | Yes |
| HDMI | |
| Hoparlör Ses Gücü (dB) | Yes Features: Loudspeaker, Earpiece |
Ağ Bağlantıları
Frekanslar
| Teknoloji | GSM / HSPA / LTE / 5G |
| 2G Frekansları | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Frekansları | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| 4G Frekansları | LTE |
| 5G Frekansları | SA/NSA |
| TD-SCDMA | |
| Navigasyon | GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo |
| Ağ Hızı | HSPA, LTE, 5G |
Diğer
| SIM Kart Tipi | Nano-SIM + Nano-SIM |
| SIM Kart Girişi Sayısı | 2 SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Bluetooth | 5.1, A2DP, LE |
| VoLTE | Yes |
| FM Radyo |
SAR DEĞERİAvrupa için SAR sınırı 2 W/kg değeridir.
| Vücut SAR (AB) | |
| Baş SAR (AB) | |
| Vücut SAR (ABD) | |
| Baş SAR (ABD) | |
Performans
PLATFROM
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 6300 (MT6835T) |
| İşlemci | Octa-core (2x2.4 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55) |
| Bit | 64 Bit |
| Çekirdek | 8 Cores Çekirdek |
| İşlem teknolojisi | 6 nm |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| GPU Çekirdeği | 2 Cores |
| GPU Frekansı | 1072 MHz |
| İşletim Sistemi | Android 15 |
| Play Store | No |
BELLEK
| RAM Kapasitesi | 4 GB |
| RAM Türü | LPDDR4X |
| Depolama | 128 GB |
| SD Kart Girişi | microSDXC |
Performans Puanları
Antutu Puanı |
412.000
• Antutu v10
|
BATARYA
| Kapasite | 6000 mAh mAh |
| Tip | Li-Polymer |
| Hızlı Şarj Teknolojisi | |
| Video Oynatma Süresi | |
| Hızlı Şarj | Yes |
| Kablosuz Şarj | No |
| Kablosuz Ters Şarj | No |
Kamera Özellikleri
Arka Kamera Aşağıdaki özellikler yazılım güncellemesine göre değişiklik gösterebilir.
Birinci Kamera
| Çözünürlük | 31.96 MP |
| Sensör | |
| Diyafram Açıklığı | f/1.9 |
| Piksel Boyutu | |
| Sensör Boyutu | |
| Optik Zoom | |
| Lens | (wide) |
| Ekstra | Autofocus, Continuous shooting, Digital zoom, Digital image stabilization, Geotagging, Panorama, HDR, Touch focus, Face detection, White balance settings, ISO settings, Exposure compensation, Self-timer, Scene mode, Phase detection autofocus (PDAF) |
| Resim Çözünürlüğü | 31.96 megapiksel |
| Video Çözünürlüğü ve FPS | Yes |
| Optik Stabilizasyon (OIS) | Yes |
| Elektronik Stabilizasyon (EIS) | Yes |
| Ağır Çekim Video | Yes, 120 fps |
| Özellikler | LED Flaş, HDR, panorama |
DxOMark Skoru
| Mobil Puan (Arka) |
Mobil
Fotoğraf
Video
|
| Öz Çekim Skoru |
Öz Çekim
Fotoğraf
Video
|
Ön Kamerası
Birinci Kamera
| Çözünürlük | 4.98 MP |
| Sensör | |
| Diyafram Açıklığı | f/2.2 |
| Piksel Boyutu | |
| Sensör Boyutu | |
| Lens | |
| Ekstra |
| Video Çözünürlüğü ve FPS | Yes |
| Özellikler | Face unlock, Face detection |


Eğer bu telefonu kullanıyorsanız veya bu telefon ile tecrübeniz var ise bu seçeneği seçin.
Eğer bu telefonu kullanmadıysanız ve sadece yorum yazmak istiyorsanız bu seçeneği seçin.