Report Error
[contact-form-7 id="28501" title="ReportDevice"]
[contact-form-7 id="50236" title="PSCR"]
Nokia G42
Nokia G42 Genel Özellikleri
- SD Kart alanı mevcut FM Radyo desteği var Yüksek çözünürlüklü kamerası var Yüksek pil kapasitesi var
- HD+ Ekranı Var Suya dayanıklı değil Kızılötesi yok
Nokia G42 Fiyatları
Nokia G42 İncelemeleri
Youtube'dan İnceleme
Nokia G42
×Nokia G42 Özellikleri
Genel Özellikleri
Duyurulma
| Marka | NokiaNokia Telefonları > |
| Duyurulma Tarihi | 2023, Haziran 28 |
| Çıkış Tarihi | 2023, Haziran 28 |
| Çıkış Fiyatı | Yaklaşık 220 EUR |
EKRAN
| Teknolojisi | IPS LCD |
| En Boy Oranı ve PPI | 20:9 oran - 269 ppi yoğunluk |
| Boyutu | 6.56 inç, 103.4 cm2 (~82.7% ekran-kasa oranı) |
| Çözünürlüğü | 720 x 1612 piksel |
| En Yüksek Parlaklık (nit) | 450 nits typical brightness, 560 nits maximum brightness |
| Koruma Teknolojisi | Corning Gorilla Cam 3 |
| Özellikleri | 2.5D curved glass screen, Corning Gorilla Glass 3, 450 nits typical brightness, 560 nits maximum brightness, 90 Hz refresh rate |
YAPI
| Renkler |
So Mor So Gri |
| Boyutlar | 165 • 75.8 • 8.6 mm (6.50 • 2.98 • 0.34 in) |
| Ağırlık | 193.8 g (6.84 oz) |
| Malzeme | Cam Ön, Plastik arka, Plastik Çerçeve |
| Sertifika | IP52 |
| Suya dayanıklılık | No |
| Sensörler | Yakınlık, Light, İvme ölçer, Pusula, Yerçekimiscope, Parmak İzi, Side-mounted Parmak İzi sensor |
| Kulaklık girişi | Yes |
| NFC | Yes (market/region dependent) |
| Kızılötesi | No |
| USB Türü | USB Type-C 2.0, OTG |
| Soğutma Sistemi | No |
| HDMI | |
| Hoparlör Ses Gücü (dB) | Yes Features: Loudspeaker, Earpiece |
Ağ Bağlantıları
Frekanslar
| Teknoloji | GSM / HSPA / LTE / 5G |
| 2G Frekansları | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Frekansları | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G Frekansları | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 13, 20, 28, 38, 39, 40, 41, 66 |
| 5G Frekansları | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 28, 40, 41, 66, 77, 78 SA/NSA |
| TD-SCDMA | |
| Navigasyon | GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo |
| Ağ Hızı | HSPA, LTE, 5G |
Diğer
| SIM Kart Tipi | Nano-SIM Nano-SIM + Nano-SIM |
| SIM Kart Girişi Sayısı | 1 SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band |
| Bluetooth | 5.1, A2DP, LE |
| VoLTE | No |
| FM Radyo | FM radio |
SAR DEĞERİAvrupa için SAR sınırı 2 W/kg değeridir.
| Vücut SAR (AB) | |
| Baş SAR (AB) | |
| Vücut SAR (ABD) | |
| Baş SAR (ABD) | |
Performans
PLATFROM
| Yonga seti | Qualcomm SM4350-AC Snapdragon 480+ 5G (8 nm) |
| İşlemci | Octa-core (2x2.2 GHz Kryo 460 & 6x1.8 GHz Kryo 460) |
| Bit | 64 Bit |
| Çekirdek | 8 Cores Çekirdek |
| İşlem teknolojisi | 8 nm |
| GPU | Qualcomm Adreno 619 |
| GPU Çekirdeği | |
| GPU Frekansı | 650 MHz |
| İşletim Sistemi | Android 13 |
| Play Store | Yes |
BELLEK
| RAM Kapasitesi | 4 GB, 6 GB |
| RAM Türü | LPDDR4X |
| Depolama | 128 GB |
| SD Kart Girişi | microSDXC |
Performans Puanları
Antutu Puanı |
380.000
• Antutu v9
|
BATARYA
| Kapasite | 5000 mAh mAh |
| Tip | Li-Polymer |
| Hızlı Şarj Teknolojisi | |
| Video Oynatma Süresi | |
| Hızlı Şarj | Yes |
| Kablosuz Şarj | No |
| Kablosuz Ters Şarj | No |
Kamera Özellikleri
Arka Kamera Aşağıdaki özellikler yazılım güncellemesine göre değişiklik gösterebilir.
Birinci Kamera
| Çözünürlük | 50.18 MP |
| Sensör | |
| Diyafram Açıklığı | f/1.8 |
| Piksel Boyutu | |
| Sensör Boyutu | |
| Optik Zoom | |
| Lens | (wide) |
| Ekstra | Autofocus, Geotagging, Panorama, HDR, Touch focus, White balance settings, ISO settings, Exposure compensation, Self-timer, Scene mode |
İkinci Kamera
| Çözünürlük | 2 MP |
| Sensör | |
| Diyafram Açıklığı | |
| Piksel Boyutu | |
| Sensör Boyutu | |
| Optik Zoom | |
| Lens | (macro) |
| Ekstra |
| Resim Çözünürlüğü | 50.18 megapiksel |
| Video Çözünürlüğü ve FPS | 1080p@30fps |
| Optik Stabilizasyon (OIS) | No |
| Elektronik Stabilizasyon (EIS) | No |
| Ağır Çekim Video | No, 30 fps |
| Özellikler | LED Flaş, HDR, panorama |
DxOMark Skoru
| Mobil Puan (Arka) |
Mobil
Fotoğraf
Video
|
| Öz Çekim Skoru |
Öz Çekim
Fotoğraf
Video
|
Ön Kamerası
Birinci Kamera
| Çözünürlük | 7.99 MP |
| Sensör | |
| Diyafram Açıklığı | f/2 |
| Piksel Boyutu | 1.12 µm |
| Sensör Boyutu | |
| Lens | |
| Ekstra |
| Video Çözünürlüğü ve FPS | Yes |
| Özellikler | Face unlock, HDR |

Eğer bu telefonu kullanıyorsanız veya bu telefon ile tecrübeniz var ise bu seçeneği seçin.
Eğer bu telefonu kullanmadıysanız ve sadece yorum yazmak istiyorsanız bu seçeneği seçin.