Report Error
[contact-form-7 id="28501" title="ReportDevice"]
[contact-form-7 id="50236" title="PSCR"]
Oppo Find X8 Ultra
Oppo Find X8 Ultra Genel Özellikleri
- OIS desteği var NFC desteği var Suya dayanıklı Çift sim desteği var
- Hafıza Kartı girişi yok Kulaklık girişi yok FM Radyosu Yok
Oppo Find X8 Ultra Fiyatları
Oppo Find X8 Ultra İncelemeleri
Youtube'dan İnceleme
Oppo Find X8 Ultra
×Oppo Find X8 Ultra Özellikleri
Genel Özellikleri
Duyurulma
| Marka | OppoOppo Telefonları > |
| Duyurulma Tarihi | 2025, Nisan 10 |
| Çıkış Tarihi | 2025, Nisan 16 |
| Çıkış Fiyatı |
EKRAN
| Teknolojisi | LTPO AMOLED |
| En Boy Oranı ve PPI | 2.2:1 |
| Boyutu | 6.82 inç, 113.0 cm2 (~90.2% ekran-kasa oranı) |
| Çözünürlüğü | 1440 x 3168 piksel (~510 ppi density) |
| En Yüksek Parlaklık (nit) | 800 nits typical brightness, 1600 nits global peak brightness |
| Koruma Teknolojisi | Corning Gorilla Cam (unspecified version) |
| Özellikleri | Hole-punch Notch, 1-120 Hz refresh rate, Refresh rate 120 Hz, Variable refresh rate VRR, TÜV Rheinland Eye Comfort Certification, HDR10+, DCI-P3, 10 Bits panel, Dolby Vision, Scratch resistant, Corning Gorilla Glass Victus 2, Capacitive, Multi-touch, Frameless, LTPO (Low Temperature PolySilicon oxide) |
YAPI
| Renkler |
Yıldızlı Siyah Mehtap Beyaz Morning Light |
| Boyutlar | 163.1 • 76.8 • 8.8 mm (6.42 • 3.02 • 0.35 in) |
| Ağırlık | 226 g (7.97 oz) |
| Malzeme | |
| Sertifika | IP68 |
| Suya dayanıklılık | Yes |
| Sensörler | Yakınlık, Light, İvme ölçer, Pusula, Yerçekimiscope, Pedometer, Geomagnetic, Parmak İzi, Hall, Gravity, Flicker sensor, Color Sıcaklık sensor, In-display ultrasonic Parmak İzi sensor, X-axis linear motor |
| Kulaklık girişi | No |
| NFC | Yes |
| Kızılötesi | Yes |
| USB Türü | USB Type-C 3.2, OTG |
| Soğutma Sistemi | Yes |
| HDMI | |
| Hoparlör Ses Gücü (dB) | Yes Features: Loudspeaker, Earpiece, Stereo speakers |
Ağ Bağlantıları
Frekanslar
| Teknoloji | GSM / HSPA / LTE / 5G |
| 2G Frekansları | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Frekansları | HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G Frekansları | 1, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66 |
| 5G Frekansları | 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78, 79, 80, 81, 83, 84 SA/NSA |
| TD-SCDMA | |
| Navigasyon | GPS (L1+L5), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5), GLONASS |
| Ağ Hızı | HSPA, LTE, 5G |
Diğer
| SIM Kart Tipi | Nano-SIM + Nano-SIM |
| SIM Kart Girişi Sayısı | 2 SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6/7, dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE, aptX HD, LHDC 5 |
| VoLTE | No |
| FM Radyo | No |
SAR DEĞERİAvrupa için SAR sınırı 2 W/kg değeridir.
| Vücut SAR (AB) | |
| Baş SAR (AB) | |
| Vücut SAR (ABD) | |
| Baş SAR (ABD) | |
Performans
PLATFROM
| Yonga seti | Qualcomm SM8750-AB Snapdragon 8 Elite (3 nm) |
| İşlemci | Octa-core (2x4.32 GHz Oryon V2 Phoenix L + 6x3.53 GHz Oryon V2 Phoenix M) |
| Bit | 64 Bit |
| Çekirdek | 8 Cores Çekirdek |
| İşlem teknolojisi | 3 nm |
| GPU | Qualcomm Adreno 830 |
| GPU Çekirdeği | |
| GPU Frekansı | 1100 MHz |
| İşletim Sistemi | ColorOS 15 (Android 15) |
| Play Store | No |
BELLEK
| RAM Kapasitesi | 12 GB, 16 GB |
| RAM Türü | LPDDR5X |
| Depolama | 256 GB, 512 GB, 1024 GB |
| SD Kart Girişi | No |
Performans Puanları
Antutu Puanı |
3.170.477
• Antutu v11
|
BATARYA
| Kapasite | 6100 mAh mAh |
| Tip | Si-Carbon Li-Ion |
| Hızlı Şarj Teknolojisi | |
| Video Oynatma Süresi | |
| Hızlı Şarj | Yes |
| Kablosuz Şarj | 50W |
| Kablosuz Ters Şarj | 10W |
Kamera Özellikleri
Arka Kamera Aşağıdaki özellikler yazılım güncellemesine göre değişiklik gösterebilir.
Birinci Kamera
| Çözünürlük | 50.18 MP |
| Sensör | Sony LYT-900 |
| Diyafram Açıklığı | f/1.8 |
| Piksel Boyutu | 1.6µm |
| Sensör Boyutu | |
| Optik Zoom | |
| Lens | 23mm (wide) |
| Ekstra | Autofocus, Continuous autofocus, Continuous shooting, Digital zoom, Optical zoom, Digital image stabilization, Optical image stabilization, Geotagging, Panorama, HDR, Touch focus, Face detection, White balance settings, ISO settings, Exposure compensation, |
İkinci Kamera
| Çözünürlük | 50 MP |
| Sensör | Samsung S5KJN5 |
| Diyafram Açıklığı | f/2.1 |
| Piksel Boyutu | 1.0µm |
| Sensör Boyutu | 1/1.56" |
| Optik Zoom | 3x optical zoom |
| Lens | 70mm (periscope telephoto) |
| Ekstra | multi-directional PDAF (10cm - infinity), OIS |
Üçüncü Kamera
| Çözünürlük | 50 MP |
| Sensör | Sony LYT-700C |
| Diyafram Açıklığı | f/3.1 |
| Piksel Boyutu | 0.8µm |
| Sensör Boyutu | 1/1" |
| Optik Zoom | 6x optical zoom |
| Lens | 135mm (periscope telephoto) |
| Ekstra | Autofocus, Optical image stabilization, Macro mode |
Dördüncü Kamera
| Çözünürlük | 50 MP |
| Sensör | Sony LYT-600 |
| Diyafram Açıklığı | f/2.0 |
| Piksel Boyutu | 0.64µm |
| Sensör Boyutu | 1/2.75" |
| Optik Zoom | |
| Lens | 15mm, 120° (ultrawide) |
| Ekstra | PDAF |
| Resim Çözünürlüğü | 50.18 megapiksel |
| Video Çözünürlüğü ve FPS | 4K@30/60/120fps, 1080p@30/60/120/240fps; gyro-EIS; HDR, 10?bit video, Dolby Vision |
| Optik Stabilizasyon (OIS) | Yes |
| Elektronik Stabilizasyon (EIS) | Yes |
| Ağır Çekim Video | Yes, 960 fps |
| Özellikler | Laser AF, color spectrum sensor, Hasselblad Color Calibration, LED Flaş, HDR, panorama |
DxOMark Skoru
| Mobil Puan (Arka) |
168
Mobil
170
Fotoğraf
166
Video
|
| Öz Çekim Skoru |
Öz Çekim
Fotoğraf
Video
|
Ön Kamerası
Birinci Kamera
| Çözünürlük | 32.33 MP |
| Sensör | Sony IMX809 |
| Diyafram Açıklığı | f/2.4 |
| Piksel Boyutu | 0.8µm |
| Sensör Boyutu | 1/2.74" |
| Lens | 21mm (wide) |
| Ekstra | Panorama, HDR |
| Video Çözünürlüğü ve FPS | 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps, gyro-EIS |
| Özellikler | Face unlock, Face detection, Autofocus, Digital image stabilization, HDR |


Eğer bu telefonu kullanıyorsanız veya bu telefon ile tecrübeniz var ise bu seçeneği seçin.
Eğer bu telefonu kullanmadıysanız ve sadece yorum yazmak istiyorsanız bu seçeneği seçin.